دوربین مداربسته صنعتی تحت شبکه

دوربین مدار بسته صنعتی در این مقاله بررسی اجمالی در خصوص دوربین مدار بسته صنعتی خواهیم داش.اگر بخواهیم از دوربین مدار بسته صنعتی تحت شبکه در فضای بیرون (outdoor) استفاده کنیم بهتر است که آن را درون جعبه مخصوص قرار دهیم.دلیل این امر این است که به دلیل پلاستیکی بودن بدنه انواع دوربین مدار بسته صنعتی میزان آسیب پذیری این دوربین ها در فضای بیرون زیاد است.وجود گرد و غبار و رطوبت و باران از جمله عواملی است که می تواند به این دوربین ها آسیب بزند.

دوربین مدار بسته صنعتی تحت شبکه


خصوصیات دوربین های صنعتی تحت شبکه

این نوع دوربین ها خصوصیات بسیاری دارند که برخی از این خصوصیات را در اینجا برای شما آورده ایم.
قابلیت اضافه نمودن انواع لنز از نوع ثابت
لنز وری فوکال با فاصله کانونی متغیر
لنز زوم

کاربرد های دوربین مدار بسته صنعتی تحت شبکه

یکی از مهترین کاربردهای دوربین های مداربسته صنعتی استفاده از آنها در زمان هایی است که نیاز است در زاویه ی خیلی بسته تصویر گرفته شود.
همچنین امکان لنز خارجی و کیفیت مناسب این نوع دوربین نیز باعث شده است که در کاربردهای تخصصی از این نوع دوربین استفاده شود.همچنین می توان با استفاده از لنز خارجی فاصله کانونی مناسب را در اختیار داشت.
این دوربین ها توانایی تجهیز به انواع لنز را دارند.بطور پیش فرض این دوربین ها لنزی روی خود ندارند.

از طرفی تصاویر دریافت شده توسط این دوربین ها کیفیت بسیار مناسب تری از سایر دوربین ها دارند.زمانی که به ناچار بخواهیم در زاویه بسته ، پوشش تصویری داشته باشیم دوربین مدار بسته صنعتی بتحت شبکه هترین انتخاب ما می باشد.این دوربین ها بدون نصب لنز،توانایی دریافت تصاویر را ندارند.

زاویه دید دوربین های صنعتی تحت شبکه

یکی از مهمترین مزیت هایی که برای این نوع دوربین های مدار بسته می توان نام برد استفاده از لنزهای متفاوتی است که برای این دوربین ها استفاده می شود.این مزیت بیشتر در زمانی اهمیت دارد که فرد قصد استفاده از لنزهای غیر معمول را داشته باشد.
به همین دلیل این نوع دوربین ها از لحاظ زاویه دید انعطاف پذیری بالایی دارند.اگر می خواهید دوربینی با زاویه دید کمتر از 25 درجه داشته باشید دوربین های باکس بهترین گزینه خواهند بود.

دید در شب دوربین های صنعتی تحت شبکه

این نوع دوربین این امکان را به شما می دهد که بتوانید در نور کم بهتر تصویر را تهیه نمایید و در محیط های کم نور به راحتی از آنها استفاده نمایید.
لنز دوربین های صنعتی
دوربین های باکس از لنز های خارجی استفاده می کنند .این نوع لنز خاصیت های بسیاری دارند که در این مقاله برخی از خصوصیات بارز آن را خواهید دید.
نوع پایه لنز
پایه لنز دوربین های باکس معمولا یکی از دو مدل زیر است :
مدل C
مدل CS

اصطلاح «دوربین مداربسته صنعتی» اصطلاحی است که به صورت عمومی در رابطه با شاخه ای دوربین های مداربسته مورد استفاده قرار میگیرد. از آنجایی که این اصطلاح معنای مشخصی ندارد در این مقاله به دوربین های مورد اشاره این اصطلاح می پردازیم.

دوربین های مداربسته باکس تحت شبکه

در گذشته شکل های بسیار کمتری از دوربین های مداربسته وجود داشتند. در واقع در ابتدا بیشتر دوربین های مداربسته شکل باکس داشتند. بعدها شکل های دیگر از دوربین های مداربسته هم رایج شدند و این موضوع الزام وجود اسامی مختلف را برای آنها به وجود آورد.
به علت کاربری حرفه ای تر دوربین های مداربسته باکس نسبت به بقیه انواع دوربین مداربسته بسیاری از افرادی که از گذشته در زمینه دوربین مداربسته کار میکنند این سری از دوربین ها را با نام دوربین صنعتی می شناسند.

دوربین مداربسته بولت تحت شبکه

با توجه به مقاومت بسیار بالای دوربین های مداربسته بولت نسبت به شرایط نامناسب جوی مانند گرد و غبار یا رطوبت عده از فعالان در زمینه سیستم های حفاظتی این نوع از دوربین ها را با نام دوربین مداربسته صنعتی میشناسند.
در واقع در اینجا اصطلاح صنعتی بر مقاومت دوربین در شرایط سخت دلالت دارد و نشان می دهد دوربین شما به سادگی در شرایط بد آب و هوایی آسیب نخواهد دید.
دوربین ها صنعتی کدام یک هستند؟
اصطلاح دوربین صنعتی به صورت بسیار رایج در رابطه با دوربین ها باکس مورد استفاده قرار می گیرد با این حال بهتر است به جای استفاده از این اصطلاح دقیقا دوربین مداربسته خود را با نام تخصصی آن بنامید تا از ایجاد ابهام در انتخاب دوربین دوری شود.

با توجه به امکان نصب انواع لنز خارجی بر روی اینگونه از دوربین های مدار بسته می توان فاصله کانونی مناسب در محیط  نصب دوربین مدار بسته را در اختیار داشت. با آنکه اغلب دوربین های صنعتی فاقد تکنولوژی IR (دید در شب) می باشند اما از تصویر مناسب تری در محیط های کم نور برخوردارند. با توجه به مقاومت بسیار بالای دوربین های مدار بسته بولت نسبت به شرایط نامناسب جوی مانند گرد و غبار یا رطوبت عده ای از فعالان در زمینه سیستم های حفاظتی دوربین مدار بسته، از این نوع دوربین ها به نام دوربین مدار بسته صنعتی نام می برند. در واقع استفاده از اصطلاح صنعتی بر مقاومت این نوع از دوربین های مداربسته در شرایط سخت دلالت دارند. این نوع از دوربین مدار بسته معمولا در محیط های بیرونی،داخل کاور و پایه های صندوقی IP66 در ارتفاع 2/80 تا 4 متری از سطح زمین بر روی دیوار یا دکل های مناسب نصب میشوند. دوربینهای مدار بسته صنعتی CNB در مدلهای BBM-21F و BBB-21F دارای منوهای قابل تنظیم در شرایط نوری خاص مطابق با محیط، دارای کیفیت بسیار مطلوبی می باشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *