دوربین های مدار بسته تحت شبکه مخفی

از دوربین های مداربسته امروزه برای کنترل و نظارت بر محیط زندگی و کار و همچنین ایجاد امنیت و آسایش بیشتر  استفاده  می گردد.
از اين سيستم ها به عنوان سیستم های كنترل تصويري یا دوربین های نظارتی  نیز ياد مي شود. با توجه به امکاناتی كه روي دوربين ها و ساير تجهيزات وجود دارد می توان از آنها در هر شرايط آب و هوایی، روز و شب و محیط های مختلف استفاده نمود.
از دوربین های مداربسته می توان در مکان هایی مانند: بانكها، کارخانجات، فروشگاه ها، ادارات، پارکینگ ها، اماکن عمومی، جاده ها و خيابانها، فرودگاه ها، ایستگاه های راه آهن، قطار شهری و….. برای كنترل عبور و مرور استفاده کرد. لذا استفاده از سیستم های دوربین مدار بسته در حال گسترش است و با توجه به فناوری ساخت تجهيزات آن كه مبتني بر صنعت الكترونیکی و كامپيوتر است ساخت و توليد تجهيزات اين سيستم ها دائماً در حال توسعه و پيشرفت است . مانند دوربینهای مدار بسته آنالوگ، سیستم دوربین های مدار بسته تحت شبکه IP از گستردگی زیادی از نوع و برند برخوردار است که در اینجا به اختصار انواع رایج آن را برشمرده و از پرداختن به معرفی مارک های سازندگان خودداری می نماییم.

دوربین های مدار بسته تحت شبکه مخفی


دوربین های مخفی به اندازه بسیار کوچک می باشند مثلا مدل یقه ای بر روی یقه لباس نصب می شود . این دوربین در عین حال که به عنوان یه
دوربین مداربسته عمل میکند به عنوان وب کم و دوربین عکاسی هم استفتده می شود.مدلهای دیگر این دوربین همانند همین مدی دارای حافظا جانبی می باشند و قابلیت ساپورت فرمت های مختلف را دارند.در ضمن کیفیت تصاویر در این نوع دوربین با توجه به نوع مصارفش مناسب می باشد

انواع دوربین مدار بسته مخفی

هميشه از انواع دوربین مدار بسته مخفی براي كاربردهاي خاص و گوناگوني استفاده مي شود.اين دوربين ها بسته به استفاده ي كاربر در طرح ها و انواع مختلفي ساخته مي شوند.كه در اين مقاله سعي داريم تا انواع رايج اين دوربين ها را به شما معرفي كنيم .
هدف از طراحي اين دوربين ها مشاهده ي محيط به صورت نامحسوس است.و طراحان از روش هاي مختلفي براي مخفي كردن دوربين هاي مدار بسته استفاده دارند. در بسياري از انواع دوربين مدار بسته مخفي كيفيت تصوير ضعيف يا متوسط است.و زماني هم كه شما قصد داريد يك تصوير با كيفيت داشته باشيد بهتر است از سيستم هاي دوربين مدار بسته عادي استفاده نماييد.

انواع دوربين مدار بسته مخفي مینیاتوری پین

این دسته از انواع دوربین مدار بسته مخفي جز رایج ترین نوع دوربین مدار بسته مخفي شناخته مي شوند. البته اين دوربين ها به خودي خود مخفي نيستند و به علت اينكه محل نصب آنها قابل مشاهده نيست به آنها دوربين مدار بسته مخفي گفته مي شود.لنز اين دوربين ها طوري تعبيه شده است كه بتوانند براي شما از طريق يك حفره كوچك تصوير را نمايش دهد.اين دوربين ها در انواع مختلفي ارائه مي شوند و هركدام داراي كيفيتي متفاوت هستند.به لحاظ كيفيتي اين دوربين ها از كيفيت بسيار بالايي هم بر خوردارند.

انواع دوربین مدار بسته مخفي دتکتوری

قاب انواع دوربين مدار بسته مخفي دتكتوري طوري ساخته مي شود كه همانند دتكتور دود در سيستم هاي اعلام سرقت مي باشد.امكان تشخيص اين دوربين ها از دتكتور واقعي كمي سخت مي باشد به علت اينكه ساختاري شبيه به آنها را دارند .

 انواع دوربين مدار بسته مخفي آینه ای

براي اين دسته از انواع دوربين مدار بسته مخفي اهميت نور بسيار مهم است.و همان طور كه از نام اين دوربين ها پيداست يك طرف اين دوربين ها از آينه ساخته شده  و در قسمت داخلي دوربين نصب شده است كه تصاوير توسط اين قسمت قابل مشاهده هستند.

انواع دوربین مدار بسته مخفي مینیاتوری

دوربین های مینیاتوری یا پین هول برای نظارت یا به زبان ساده تر دوربین مخفی استفاده می شوند و معمولا در مکان هایی که امکان دیده شدن آنها وجود نداشته باشد نصب می شوند. این دوربین ها دارای کیفیت پایین و از لحاظ قیمت ارزان می باشند و فقط برای نظارت نا محسوس استفده می گردند.
این دوربین ها عموما دارای یک لنز ثابت هستند و به گونه ای طراحی شده اند که بتوان آنها را به راحتی در یک محیط کوچک جای داد.
از دوربين هاي عادي مينياتوري بزرگتر هستند.يك قابليت خاص اين دوربين ها به اين شكل مي باشد كه به صورت بي سيم قابل نصب اند.در اين دوربين سيگنال ها به دريافت كننده ارسال مي شود و بدين ترتيب تصاوير قابل مشاهده هستند.
معمولا به علت محدودیت های فنی در ساخت این دوربین ها به علت کوچکی آن، به مراتب از نوع آنالوگ آن کمتر یافت می شود.

کاربردهای دوربین مینیاتوری

دوربین های مینیاتوری معمولا در محیط هایی استفاده می شوند که نیاز به مشاهده تصاویر به صورت غیر محسوس وجود داشته باشد. شاید بدنه خود دوربین مینیاتوری کوچک نباشد اما لنز این دوربین ها به اندازه ای کوچک است که معمولا می توان از طریق ایجاد سوراخی کوچک تصاویر را به وسیله این دوربین ها گرفت و دوربین را پشت سطحی غیر شفاف مخفی کرد.
دوربین های مینیاتوری معمولا با کیفیت های متوسط مورد استفاده قرار می گیرند.
استفاده از دوربین مینیاتوری به عنوان دوربین مخفی
استفاده از دوربین های مداربسته به صورت مخفی معمولا حساسیت های زیادی را ایجاد می کند. گرچه این کار به صورت عمومی منع شده است اما در شرایط خاص و در صورت داشتن مجوز میتوانید اقدام به این کار کنید.

دید در شب دوربین های میناتوری

دوربین های مینیاتوری معمولا فاقد قابلیت دید در شب IR هستند. دلیل اصلی این امر این است که در صورت نیاز به استفاده از دید در شب برای دوربین مخفی کردن آن به مراتب مشکل تر خواهد شد. این دوربین های همچنین معمولا دید مناسبی را در نور کم نخواهند داشت و برای گرفتن تصویری مناسب باید برای دوبین نور محیطی مناسبی ایجاد کنید.
زاویه دید دوربین های مینیاتوری
دوربین های مینیاتوری تقریبا همیشه دارای لنزهای ثابت هستند. لنزهای رایج این دوربین ها لنزهای 2.8میلیمتر (~85 درجه) یا 3.6(~70 درجه) میلیمتر است.
چطور برای دریافت مجوز نصب دوربین مخفی یا دوربین در محیطهای شخصی اقدام کنیم؟
برای دریافت مجوز جهت نصب دوربین مداربسته در محیطهای غیر مجاز، پس از ارائه شکایت به واسطه تخریب، تهدید یا خطرات امنیتی و با مطرح کردن ضرورت نصب دوربین مداربسته به نیروی انتظامی یا مراجع قضایی میتوانید در رابطه با دریافت مجوز نصب دوربین مداربسته در محل اقدام فرمائید.
برای نصب دوربین مخفی معمولا دوربین را پشت یا داخل یک وسیله مخفی می کنند. نصب دوربین به این صورت به مهارت خاصی نیاز دارد اما معمولا محدودیت های سیم کشی و نصب این دوربین ها کمی با انتظارات مشتریان از دوربین های مخفی متفاوت است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *