عوامل موثر در قیمت دوربین های مدار بسته تحت شبکه

علیرغم هزینه های بسیار بالا دوربین های مدار بسته تحت شبکه IP، هستند متقاضیانی که به واسطه نیاز داشتن جزئیات دقیق در محل های نصب دوربین مدار بسته حاضرند حتی با پرداخت قیمت دوربین مدار بسته شبکه با مبالغ بالاتر، این دوربین ها را خریداری و نصب نمایند

پارامتر های مهم در قیمت دوربین مدار بسته تحت شبکه


قیمت دوربین مدار بسته تحت شبکه به چه فاکتور هایی بستگی دارد ؟ در این قسمت قصد داریم تا فاکتور های مهم در قیمت دوربین مدار بسته تحت شبکه را بررسی کنیم.
دوربین مدار بسته تحت شبکه یا دوربین ip همانطور که از نامش پیداست در بشتر شبکه اطلاعات را رد و بدل می کند و برای اتصال آن از کابل های کواکسیال استفاده نمی شود.دوربین های تحت شبکه را می توان از طریق POE و یا آداپتور تغذیه کرد.اگر در تامین برق این دوربین ها از سیستم POE استفاده شود رنگ های قهوه ای و سفید قهوه ای به تریتیب قطب های مثبت و منفی توان مصرف دوربین می باشند.
در قیمت دوربین مدار بسته فاکتور های مهمی دخیل هستند که از جمله آنها می توان به نوع بدنه،استاندارد های محیطی ، کیفیت تصویر و پروتکل ها و امکانات جانبی، برند سازنده و … را اشاره کرد.


کیس دوربین مدار بسته تحت شبکه

دوربین های تحت شبکه مانند سایر دوربین های مدار بسته دارای شکل ظاهری کتفاوتی هستند و از این رو در استاندارد های مشابه دوربین های مدار بسته معمولی دسته بندی می شوند.این اشکال به انواع DOM,Bullete,Speeed Dom,Cube و … می باشند که نوع cube بیشتر در دوربین های تحت شبکه یافت می شود و دوربین های معمولی به ندرت دارای این شکل هستند.
استانداردهای محیطی از قبیل ضد آب ، ضد گرد و خاک و همچنین استاندارد های IK10 و ضد ضربه بودن می باشد که بدلیل بالا تر بودن بدنه این دوربین ها قیمت آن نیز افزایش می یابد.

پروتکل های دوربین مدار بسته تحت شبکه

بعنوان مثال دوربین هایی که از پزوتکل OnVIF پشتیبانی نکنند را نمی توان به راحتی با هر دستگاه NVR ست کرد و هر چقدر بازه پروتکل های ساپورت شده توسط یک دوربین مدار بسته تحت شبکه بیشتر باشد توانایی سازگاری آن با سایر تجهیزات شبکه ای و دستگاه های NVR بیشتر است و دوربین هایی که تعداد پروتکل بالایی را ساپورت کنند به لحاظ سازگاری بالا با انواع دستگاه ها محبوب تر هستند و قیمت بالاتری نیز دارند.
امکانات جانبی نیز عامل مهمی در قیمت دوربین مدار بسته تحت شبکه به شمار می روند:شمارش افراد ، دارا بودن درگاه کارت حافظه ، Multi strea بودن دوربین و امکان اتصال به شبکه بی سیم یا WiFi از این امکانات به شمار می روند.
برند سازنده نیز عامل مهم دیگر در قیمت دوربین مدار بسته به شمار می رود.کمپانی های بزرگ بدلیل استفاده از تجهیزات با کیفیت و همچنین هزینه بالای تولید ناچارند محصولات خود را با قیمت های بالاتری به فروش برسانند.

برند دوربین مدار بسته تحت شبکه

خرید محصولات برند به دلایل بسیار زیادی توصیه میشه، اما بیشتر از اون توصیه میشه که در هنگام خرید دقت کنید محصولی که تهیه میکنید محصول اصل باشه. متاسفانه موارد بسیار زیادی دیده شده که به کارگاه های غیرقانونی در اطراف تهران محصولات NoName بدون برند را با برندهای معتبر و اسم و رسم دار چاپ میکنند و با سود های غیر منطقی و کلان به فروش میرسونند.

دیگرعامل تعیین کننده قیمت دوربین مداربسته شرکت سازنده CCD و نوع کیفیت )TVL( درنظر گرفته شده برای آن می باشد که مهمترین شرکت های سازنده ccd عبارتند از شرکت های سونی ، شارپ ، سامسونگ و چند شرکت دیگر. بسته به استفاده هر کدام از ccd های نامبرده شده در دوربین ، قیمت دوربین مداربسته دارای تغییرات گاهاً زیادی خواهد.

دید در شب دوربین مدار بسته تحت شبکه

عامل موثر دیگر در تعیین قیمت دوربین مداربسته و همچنین کیفیت آن مجهز بودن دوربین به ال ای دی های دید در شب و همچنین تعداد این ال ای دی ها که در برد مفید دید در شب دوربین تآثیر می گذارند می باشد.قیمت دوربین مداربسته با توجه به دید در شب بودن یا نبودن آن متفاوت میشود و همچنین با توجه به تعداد و سایز ال ای دی های های به کار برده شده قیمت دوربین مداربسته تفاوت پیدا می کند. برای مثال دوربین های چرخشی یا speed dome و یا ptz به کلیه دوربین های مداربسته گفته می شود که قابلیت چرخش دوربین در جای خود بوسیله کنترل کننده یا اتوماتیک فراهم شده باشد. از این دوربین ها بیشتر در مواقعی استفاده می شود که نیاز است که فرد تصاویر دوربین مداربسته را همزمان نظارت کند. از اینرو فرد می تواند با استفاده از قابلیت ptz سیستم های مداربسته ، دوربین را به هر جهت که می خواهد بچرخاند و در هر جا که می خواهد زوم کند. دوربین های اسپید دام به دلیل تعبیه شدن موتور روی آنها از قیمت بالاتری نسبت به سایر دوربین های مداربسته برخوردارند.

جنس دوربین مدار بسته تحت شبکه

دیگر عامل موثر در تعیین قیمت دوربین مداربسته تحت شبکه جنس به کاربرده شده برای ساخت بدنه آن می باشد . بدنه های فلزی دارای نسبت به بدنه های پیستیکی قیمت دوربین مداربسته را افزایش می دهد. همچنین بسته به مقاومت جنس بدنه دوربین در برابر عوامل مختلف از جمله گرما ، برودت ، رطوبت و ضد ضربه بودن قیمتدوربین مداربسته کم و یا زیاد می شود .

عوامل دیگری که در تعیین قیمت دوربین مداربسته موثرند عبارتند از مجهز بودن دوربین به لنز های متغیر که سایز لنزهای متغیر به کاربرده شده در دوربین نیز بر تعیین قیمت دوربین مداربسته نقش زیادی دارد.

دارابودن منو OSD که به کاربر اجازه تغییرات زیای دررنگ ،کنتراست ،و چندین کارایی دیگر را می دهد در تعیین قیمت دوربین مداربسته تاثیرگذار می باشد.

مجهز بودن دوربین به چند تکنولوژی خاص و پیشرفته مثل WDR ویا HLC,BLC که از لحاظ کارایی با دوربین های مداربسته معمولی می تواند ویژگی های خاصی مثل کم کردن نور زیاد پشت اجسام و یا ماسک کردن منابع نوری به اینگونه دوربین ها بدهد نیز از عوامل موثر در تعیین قیمت دوربین مداربسته می باشد.

کیفیت دوربین مدار بسته تحت شبکه

همیشه کیفیت حرف اول را میزند، اما چه جور کیفیتی؟ ما در دوربین مدار بسته دو سبک کلی برای کیفیت داریم، یکی کیفیت تصویربرداری است (که همان چیزی است که در اطلاعات دوربین میبینیم، بطور مثال دوربین ۸۰۰TVL یا دوربین ۲ مگاپیکسلی. این کیفیت نشان دهنده میزان کیفیت تصویری است که دوربین تصویربرداری کرده و آن را به DVR یا NVR ارسال میکند.) نوع دیگر کیفیت، که توجه به آن بسیار مهم است و معمولا نادیده گرفته میشود، کیفیت ضبط تصویر توسط دستگاه DVR یا NVR است. ممکن است دوربین های ما ۹۶۰p تصویربرداری کنند اما DVR توانایی ضبط تا ۷۲۰p را داشته باشد. در این حالت تصویر نهایی ضبط شده توسط سیستم دوربین مداربسته ما تنها ۷۲۰p خواهد بود. هماهنگی در کل اجزای سیستم دوربین مدار بسته باعث افزایش راندمان کاری و خرید بهینه خواهد شد. در نهایت به صورت کلی کیفیت تصویربرداری دوربین در قیمت دوربین مداربسته تاثیرگذار خواهد بود. کیفیت های مناسب در حال حاضر برای سیستم آنالوگ ۸۰۰ و ۷۰۰TVL، و برای سیستم های بر اساس پیکسل (مانند دوربین های تحت شبکه، AHD و…) از ۱٫۳مگاپیکسل شروع میشود.

ظاهر دوربین دوربین مدار بسته تحت شبکه

کیس دوربین مدار بسته در قیمت نهایی دوربین تاثیرگذار است. دوربین های در انواع دام، بولت، صنعتی یا باکس، اسپید دام یا PTZ از دوربین های عرف بازار محسوب میشوند. در این میان عمدتا دوربین های PTZ (یا همان گردان) بدلیل ساختاری که دارند از قیمت بالاتری برخوردارند.

قابلیت های دوربین و میزان توانمندی دوربین در هرکدام از آنها

قابلیت دید در شب، ضد آب و ضد گرد و غبار بودن، نوع پایه و… برخی از قابلیت هایی هستند که به تناسب نیاز باید در هنگام خرید به آنها توجه کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *